Skip Navigation LinksLepší přehled... > Novinky > Zavítali k nám diplomaté z několika zemí NATO

Zavítali k nám diplomaté z několika zemí NATO

03. 12. 2018
Zavítali k nám diplomaté z několika zemí NATO

V posledním listopadovém týdnu naši společnost navštívili vojenští diplomaté Spojených států, Francie a Maďarska, kteří jsou zároveň členy Pražské asociace vojenských a leteckých přidělenců (PAMAA).

Během své návštěvy u nás se seznámili s našimi technologickými možnostmi a kapacitami. Na základě získaných informací a kontaktů pak bude v budoucnu možné zahájit například technologickou či obchodní spolupráci s různými zahraničními firmami působícími v oblasti obranného průmyslu nebo dát podnět ke vzniku mezinárodních armádních i civilních projektů.

Představitelé naší společnosti v čele s obchodním ředitelem Petrem Tichým, který významné hosty přivítal, představili celou šíři našeho výrobního portfolia. Diplomaté tak získali informace jak o vývoji a výrobě radarové techniky, tak o projektech zástavby elektronických systémů do pozemních obrněných vozidel a dělostřeleckých kompletů nebo o produkci detekčních čidel a datových záznamových systémů.

V rámci praktických ukázek naši specialisté hostům předvedli v činnosti například mobilní přehledový radar krátkého dosahu ReVISOR, u kterého je zaujaly především detekční možnosti, jeho mobilita a způsob obsluhy. Ocenili také takticko-technická data radaru a zejména jeho schopnost rychlého rozvinutí do operační pohotovosti.

Hosté se také v rámci ukázek seznámili s unikátním přenosným radarem určeným pro speciální vojenské a policejní síly ReTWIs 5, který umožňuje detekci osob za nekovovými překážkami. Zajímali se o jeho dosah i o praktické schopnosti čidla lokalizovat stacionární nebo pohybující se živé cíle nacházející se za překážkami z různých materiálů.