Skip Navigation LinksLepší přehled... > Novinky > Úspěšné vojskové zkoušky terminálu TEPP NG

Úspěšné vojskové zkoušky terminálu TEPP NG

24. 10. 2019
Úspěšné vojskové zkoušky terminálu TEPP NG

Koncem srpna byly zahájeny vojskové zkoušky dodávky 16-ti přenosných protiletadlových kompletů RBS 70 NG jejichž součástí je palební terminál TEPP NG vyvinutý a dodávaný naší společností. Vojskové zkoušky následně pokračovaly ověřováním dodávky a integrace do systému ASVŘP RACCOS. Vyvrcholením čtyř-týdenního procesu byly začátkem září ostré zkušební střelby ve výcvikovém prostoru Boletice.

Dosavadní dlouhodobá spolupráce firem Saab a RETIA  tak byla korunována dalším úspěchem, neboť požadavky zákazníka byly naplněny v plném rozsahu. Palební terminál TEPP NG vyvinula společnost RETIA v rámci projektu obranného experimentálního vývoje. V rámci završených  vojskových zkoušek došlo k ověření funkčnosti protiletadlového raketového  kompletu RBS 70 NG a terminálu TEPP NG, včetně jejich integrace do automatizovaného systému velení a řízení palby RACCOS.

Zkušební střelby potvrdily kompatibilitu kompletu RBS 70 NG se systémem RACCOS, využívaný jednotkami 25.plrp ve Strakonicích, a také potenciál pro další možnou obchodní spolupráci firem RETIA se společností Saab v  podobě dodávek palebných terminálů i pro další uživatele RBS 70 NG v budoucnu.