Skip Navigation LinksLepší přehled... > Novinky

Novinky

Modernizujeme systém velení a řízení RACCOS a radarová čidla ReVISOR pro Armádu ČR

31. 08. 2020

Armáda České republiky v rámci protivzdušné obrany již několik let využívá systém velení a řízení palby RACCOS a radarové čidlo ReVISOR od společnosti RETIA. V současné době se pracuje na jejich modernizaci a armáda plánuje i pořízení dalších ReVISORů.

Systém RACCOS v reálném nasazení

25. 05. 2020

Systém RACCOS je mobilní automatizovaný systém velení a řízení pozemní protivzdušné obrany. My jsme měli možnost, spolu s Armádou České republiky, prověřit (a natočit) jeho nasazení v reálném prostředí při ostrém testu tohoto systému na vojskových zkouškách terminálu palebného prvku nové generace (TePP NG) ve vojenském výcvikovém prostoru Boletice. Z vojskových zkoušek vzniklo toto video, které vás provede celým systémem. Ukáže, jak jednotlivé komponenty vzájemně spolupracují od zachycení až po zasažení cíle. Přejeme příjemnou podívanou.

Detekce dronu 3D radarem ReGUARD v praxi

11. 05. 2020

O tom, že 3D radar ReGUARD skýtá velký potenciál nás přesvědčila i jeho "polní zkouška". Bezchybně našel a trasoval velmi malý a nízko letící dron. Odrazová plocha dronu byla cca 0,01 m2 a létal 100 metrů nad zemí ve vzdálenosti až 5 kilometrů.

Školili jsme odborníky na nových Pandurech

06. 03. 2020

Osm instruktorů, specialistů na komunikační a informační systémy, absolvovalo v druhé polovině února u Centra zabezpečení oprav Lázně Bohdaneč kurz na obsluhu nových kolových obrněných vozidel Pandur. Armáda před měsícem převzala dvě vozidla ve verzi velitelsko-štábní a dvě spojovací. Do konce tohoto roku mají vojáci dostat ještě šestnáct kusů.

Produktem roku se stal ReGUARD

15. 01. 2020

V pražském Domu armády se udělovala ocenění firmám českého obranného průmyslu

Vojskové zkoušky vozidel PANDUR II úspěšně za námi

06. 11. 2019

Koncem září proběhly vojskové zkoušky speciální verze vozidel PANDUR II určené pro Armádu České republiky.