Skip Navigation Links25 LET ZKUŠENOSTÍ > Novinky > Navštívili nás zástupci General Dynamics European

Navštívili nás zástupci General Dynamics European Land Systems (GDELS)

12. 07. 2018
Navštívili nás zástupci General Dynamics European Land Systems (GDELS)

Ve středu 11. července 2018 jsme se spolu se společností ELDIS Pardubice setkali s vysokými manažery firmy General Dynamics European Land Systems (GDELS) a to nejprve na Krajském úřadě Pardubického kraje a následně v prostorách naší společnosti. Jednalo se o součást Českého průmyslového turné skupiny GDELS, v jehož rámci hledá partnery pro různé projekty mezi soukromými i státními průmyslovými podniky v oblasti vývoje, výroby a dodávek.

Jde o významnou událost nejen pro dotyčné podniky, ale celkově pro český obranný a strojírenský průmysl, neboť se potenciálně jedná o zakázky v řádech desítek miliard Kč.

GDELS nabízí českým podnikům spolupráci a účast na projektu vozidel ASCOD 2 pro AČR v rozsahu až 80 procent objemu výroby a vývoje i realizace dodávek, přičemž 20 procent tvoří komponenty či služby, které český průmysl v současnosti nemůže nabídnout nebo není schopen vyrobit.

Společnost GDELS má výrobní závody v Německu, Rakousku, Španělsku a Švýcarsku. Armádám Rakouska, Španělska, Velké Británie a dalších zemí dodává kolová i pásová vozidla se špičkovými technickými parametry a nejmodernějším elektronickým vybavením, např. pásová bojová vozidla pěchoty Ulan, Pizzaro a Ajax na podvozkové platformě ASCOD 2.