Skip Navigation Links

Novinky

Vzácná návštěva v Retii

21. 02. 2018

Dnes jsme přivítali v naší společnosti velmi vzácnou návštěvu. Jednalo se o delegaci z Lotyšska, v jejímž čele byl náčelník generálního štábu generál Leonids Kalninš.

RETIA se prezentovala v Srbsku

25. 01. 2018

Společnost RETIA se za účasti generálního ředitele Jana Volšíka zúčastnila prezentačního dne českých a slovenských firem obranného průmyslu na Ministerstvu obrany Srbska v Bělehradě.

Školíme vojáky ze Strakonic

04. 12. 2017

V druhé polovině listopadu proběhly v prostorách společnosti dva školící kurzy pro specialisty z VÚ Strakonice. Po úspěšném zvládnutí závěrečných testů si účastníci převzali z rukou generálního ředitele společnosti Jana Volšíka certifikáty.

První zástupce náčelníka Generálního štábu AČR navštívil RETII

18. 07. 2017

V úterý odpoledne navštívil společnost RETIA první zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučík Ing. Jiří Baloun, Ph.D., MSc., který se seznámil s vývojovými a výrobními možnostmi naší společnosti.

Armáda ČR - Špičková protivzdušná obrana krátkého dosahu

10. 07. 2017

V posledních letech Armáda ČR do výzbroje zavedla několik špičkových prostředků protivzdušné obrany (PVO) velmi krátkého dosahu VSHORAD (Very-Short Range Air Defense). Mezi klíčové prvky PVO kategorie VSHORAD Armády ČR patří středisko řízení palby RACCOS, radar ReVISOR, aparatura pozorovatele vzdušného prostoru (APVP) a přenosné protiletadlové raketové komplety (PPLRK) velmi krátkého dosahu RBS-70.

RETIA dodala české armádě šestý radar ReVISOR

03. 07. 2017

Pardubická společnost RETIA dodala Armádě České republiky už šestý radar ReVISOR. Radarový senzor ReVISOR dále rozšíří schopnosti české armády v oblasti protivzdušné obrany. RETIA, která systém kompletně vyvinula a také vyrábí, předala první kus do užívání v dubnu 2014. Poslední dva radarové systémy vojáci obdrželi během první poloviny roku 2017.